window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-71200242-1'); gtag('config', 'AW-847100959');
Prípravný kurz IELTS2019-11-28T11:34:52+01:00

Project Description

IELTS – Celosvetovo najpopulárnejší jazykový certifikát

Kurz “Príprava na IELTS”  v Košiciach  je komplexnou prípravou na medzinárodnú jazykovú certifikáciu anglického jazyka (International English Language Testing System), ktorá je dnes jednou z požiadaviek pre pracovné a študijné víza  v mnohých anglicky hovoriacich a západoeurópskych krajinách a taktiež nahrádza jazykové testovania pre prijatie na vysokú školu v zahraničí. Preto je IELTS rozdelený na IELTS Academic (študenti) a IELTS General Training (pracujúci). Academy Language Institute je prípravným centrom IELTS v Košiciach a práve preto Vás dokážeme poriadne pripraviť na absolvovanie tejto náročnej skúšky.

kurz ielts, košice, academy language institute, ielts košice

Kde využijem IELTS?

Je to najpopulárnejšia medzinárodne uznávaná skúška anglického jazyka na svete, ktorá určuje všeobecne uznávaný štandard pre testovanie jazykových znalostí kandidátov. Jej úspešným absolvovaním získava kandidát certifikát potvrdzujúci jeho jazykové zručnosti pre viac ako 10,000 inštitúcií,  firiem, organizácií a vysokých škôl anglicky hovoriacich krajín.

Certifikát IELTS  je jediný certifikát anglického jazyka, ktorý je schválený pri posudzovaní žiadostí o víza UK Visas and Immigration (UKVI).  Je taktiež požiadavkou pri posudzovaní víz do Austrálie a na Nový Zéland.  Imigračné orgány v Kanade taktiež berú v úvahu výsledky testovania IELTS pri posudzovaní žiadostí o víza.

Testovanie nemá určené minimum pre úspešné absolvovanie, je to tkz. no-fail test. Výsledok testovania, tkz. Test Report Form  je vydávaný každému kandidátovi, ktorý dosiahol skóre „band 1“ („úplný začiatočník“) až „band 9“ („expert“) a každá inštitúcia si stanoví rôznu hranicu minimálneho skóre, ktoré akceptuje za úspešné.

Výhody štúdia prípravného kurzu

Kurz IELTS v Academy Institute vás prípraví na všetky úskalia certifikačnej škúšky IELTS, ktorá má mnoho výhod ako:

 • Možnosti štúdia-Vďaka viac než 1000 testovacím centrám vo svete je IELTS akceptovaný väčšinou svetových univerzít ako náhrada testu z anglického jazyka
 • Pracovné príležitosti – Minimálna úroveň IELTS Band 6,5 Vám umožní potvrdiť Vaše jazykové kompetencie u budúceho zamestnávateľa.
 • Život v zahraničí – Skúšku vyžadujú anglicky hovoriace krajiny ako súčasť žiadosti o víza či udelenie trvalého pobytu.
 • Kariérny rast – Prestížna certifikácia potvrdí Vašu jazykovú úroveň a napomôže ku kariérnemu rastu v spoločnosti.
 • Kľúč k úspechu –  štruktúra testovania presne ohodnotí zručnosti kandidáta a potvrdí nielen jeho jazykové vedomosti, ale aj logicko-verbálne, komunikačné a analytické zručnosti

Kedy je najlepšie absolvovať kurz?

Plánovanie nástupu do kurzu a samotného termínu skúšky môže byť niekedy komplikované, pretože na každý termín skúšky je obmedzený počet miest. Ak si chcete zabezpečiť miesto v konkrétny deň skúšky, odporúčame Vám zaregistrovať sa dva mesiace pred týmto termínom na stránkach British Council a kontaktovať nás ohľadom registrácie do kurzu aspoň 3-4 mesiace pred plánovaným testom. Miesta môžu byť dostupné aj po tomto termíne – aktuálne naplnenie jednotlivých termínov skúšky nájdete priame v online registračnom systéme.

Mám záujem o kurz

Čo získate štúdiom prípravného kurz IELTS?

Okrem študijných materiálov, certifikátu a rozumne využitého voľného času prácou na osobnom raste získate taktiež:

 • Zlepšenie úrovne Vašej angličtiny– počas celého trvania kurzu naše hodiny prebiehajú v anglickom jazyku a našou snahou je primerane sa venovať každej jazykovej zručnosti s dôrazom na rozprávanie
 • Presné informácie o IELTS – V spolupráci s British Council sme školení ako pristupovať k výučbe IELTS, vytvorili sme vlastné materiály a presne vieme, čo je potrebné pre dosiahnutie Vami požadovanej úrovne.
 • Pozornosť profesionálneho lektora – Budú sa Vám venovať lektori Academy, ktorí sa plnohodnotne venujú Anglickému jazyku a zároveň boli vyškolení ako oficiálni lektori IELTS .
 • Best practices – Naučíte sa tipy a triky ako najefektívnejšie zvládnuť skúšku. Všetky sú odskúšané a naozaj fungujú.
 • Sebaistotu –  vďaka tomu, že si precvičíte všetky typy otázok a dostanete všetky potrebné informácie získate istotu, že ste na 100% pripravení a nič nové Vás v deň skúšky nedokáže prekvapiť, pretože budete presne vedieť, ako v rôznych testových situáciách reagovať.
 • Výbornú dostupnosť a parkovanie – Academy Language Institute má výbornú dostupnosť pretože priamo pred školou je zastávka autobusu Slovenský rozhlas. Pre tých čo cestujú autom máme parkovanie na 1 hodinu zdarma v blízkosti jazykovej školy.

V Academy Language Institute žijeme angličtinou a preto neustále vytvárame nové učebné postupy, materiály a pomôcky. Vďaka niekoľkoročným skúsenostiam s výučbou anglického jazyka, profesionálnych prekladov a tlmočenia a zároveň príprav na jazykové certifikácie budete študovať s ľuďmi, pre ktorých nie je anglický jazyk len prácou, ale aj poslaním. Výsledky našich študentov hovoria za všetko a preto neustále pracujeme na ich kontinuálnom rozvoji.

Mám záujem o kurz

Skupinový kurz IELTS

Skupinový kurz IELTS je najvhodnejšou možnosťou pre študentov, ktorí majú dostatok času na prípravu, pretože si vopred naplánovali v ktorom období by chceli absolvovať certifikačnú skúšku. Naše skupinové kurzy bežne trvajú v rozmedzí jedného trimestra, a to v trvaní až 3 mesiace. Pre študentov, ktorí od svojich univerzít alebo zamestnávateľov dostali kratšie obdobie na získanie certifikácie navrhujeme flexibilnejšie intenzívne kurzy v menších skupinách alebo voliteľne nastaviteľné individuálne kurzy a konzultácie.

kurz ielts, ielts košicejazykova skola, ielts košice, kurz ielts,kurz ielts, ielts košice

Prečítajte si dôležité informácie o kurze kliknutím na jednotlivé položky nižšie.

Štrukúra kurzu

 • 40 lekcií, v ktorých si precvičíte všetky zručnosti s dôrazom na rozprávanie a rozvoj slovnej zásoby.
 •  lekcia trvá 50  minút.
 • 4 lekcie týždenne, teda 2 x 100 minút týždenne.
 • maximálny počet účastníkov je stanovený na 6 osôb.

Učebné materiály

Pre kurz IELTS nepotrebujete kupovať učebnice, pretože tlačené materiály poskytujeme v cene kurzu. Naše tlačené materiály IELTS Handbook sú samostatne nepredajné a sú výsledkom našej viac než 3 ročnej práce v kurzoch príprav na túto medzinárodnú certifikáciu. V rámci kurzu zabezpečíme písacie potreby a obaly na materiály.

Registrácia na skúšku

Veľmi dôležitým bodom je registrácia na skúšku IELTS, nakoľko sa každý účastník musí na skúšku registrovať sám cez registračný formulár na stránke nášho partnera British Council. Pred registráciou si nezabudnite oskenovať doklad totožnosti, najčastejšie občiansky preukaz, ktorý je potrebné vložiť ako prílohu do online formuláru. Po registrácii obdržíte výzvu na zaplatenie registračného poplatku. Po schválení platby Vám zašlú potvrdenie o registrácii na Váš email.

Prihlásenie sa do kurzu 

V Academy Language Institute každý študent pred zaradením do kurzu absolvuje krátke vstupné testovanie. Toto testovanie nám ukáže Vaše silné a slabé stránky a takýmto spôsobom Vám presnejšie dokážeme pomôcť a maximálne využiť čas Vášho štúdia u nás. Toto bezplatné testovanie si viete dohodnúť pomocou kontaktného formuláru .

Dátumy a časy kurzu IELTS Jednotlivé dátumy a časy kurzov vždy stanovujeme po dohode so skupinou študentov, aby sme sa čo najviac prispôsobili ich potrebám. Kurzy otvárame priebežne vždy po nazbieraní dostatočného počtu záujemcov.

ROAD TO IELTS

Po prihlásení sa na certifikačnú skúšku získavajú všetci kandidáti zadarmo prístup k online kurzu Road to IELTS – 30 hodinovému kurzu s prípravnými materiálmi, radami a tipmi ako úspešne zvládnuť certifikačný test. Okrem toho si môžu zvoliť 5 inštitúcií, do ktorých im bezplatne zašleme certifikáty  (Test Report Form). V prípade nespokojnosti s výsledkom sa dá toto zasielanie prerušiť.

Detaily kurzu Road to IELTS nájdete na: http://www.roadtoielts.com/

Mám záujem o kurz

Cenník a registrácia

Na prípravný kurz IELTS v Košiciach registrujeme uchádzačov, ktorí najprv absolvujú krátke informačné stretnutie a bezplatné vstupné testovanie. Výsledky testovania nám slúžia na správne zaradenie študenta do skupiny a nastavenie jednotlivých častí kurzu. Registrácia na skúšku IELTS nie je súčasťou kurzu. Registrovať sa na skúšku a uhradiť poplatok za skúšku je potrebné na stránkach organizátora skúšky British Council na Slovensku.

Po prihlásení sa na certifikačnú skúšku získavajú všetci kandidáti zadarmo prístup k online kurzu Road to IELTS – 30 hodinovému kurzu s prípravnými materiálmi, radami a tipmi ako úspešne zvládnuť certifikačný test. Detaily kurzu Road to IELTS nájdete na: http://www.roadtoielts.com/

jazykova skola, ielts košice, kurz ielts

Každý z našich študentov môže na svoj prvý kurz v Academy Language Institute získať zľavu z ceny kurzu vo výške 5%. Podmienky sú jednoduché a viac informácií k tejto možnosti Vám poskytneme na prvom stretnutí, kde absolvujete krátke bezplatné vstupné testovanie. Túto službu poskytujeme pre skvalitnenie nastavenia Vášho štúdia u nás a dosiahnutie čo najlepších výsledkov.

CENNÍK KURZU

SOLO

2055 min lekcia
 • 1 osoba
 • tlačené materiály
 • certifikát Academy
 • flexibilný rozvrh

DOUBLE

1355 min lekcia
 • 2 osoby
 • tlačené materiály
 • certifikát Academy
 • flexibilný rozvrh

STANDARD

8014 lekcií/mesiac*
 • 5-6 osôb
 • tlačené materiály
 • certifikát Academy
 • fixný rozvrh/*3 mesiace

PREMIUM

9014 lekcií/mesiac*
 • 3-4 osôb
 • tlačené materiály
 • certifikát Academy
 • fixný rozvrh/* 3 mesiace

Prečo si vybrať kurz IELTS v Academy

 • študijné tlačené materiály a písacie potreby dostanete v cene kurzu
 • veľký objem 40 hodín kurzu v časových dotáciách 2x týždenne
 • malý počet študentov v skupinách – maximálne 6 osôb v kurze STANDARD a 4 osoby v kurze PREMIUM
 • učiť Vás bude profesionál, ktorý sa venuje certifikáciám IELTS
 • používame vlastné samostatne nepredajné materiály, ktoré vieme modifikovať podľa potreby študenta
 • v prípade potreby vieme požičať našu literatúru, ktorú pravidelne dopĺňame o najnovšie učebnice
 • vaše písomné zadania Vám v priebehu kurzu lektor opraví a pridá komentáre ohľadom zlepšenia
 • jazyková škola má výbornú dostupnosť autobusom (zastávka Slovenský rozhlas) a v blízkosti školy (50m) sa nachádza hodinové bezplatné parkovanie (info v škole)
 • tiché prostredie v uzavretom nádvorí v centre mesta a priestorné miestnosti vytvárajú príjemnú atmosféru
 • možnosť konzultovať prípadné otázky aj mimo kurzu – hlavne ohľadom pomoci s prihlásením sa na skúšky
 • po úspešnom zvládnutí záverečného testovania dostane študent na požiadanie certifikát Academy Language Institute
 • možnosť splatenia kurzu po častiach bez navýšenia
Mám záujem o kurz

LEKTORI KURZU IELTS

DIANA
DIANA Lektorka kurzu
Diana sa špecializuje na všeobecné kurzy angličtiny a prípravy na certifikácie. Je certifikovanou lektorkou pre FCE, CAE a IELTS a držiteľkou certifikátu IELTS na úrovni C2.
JAKUB
JAKUB Lektor kurzu
Jakub je lektor špecializujúci sa na všeobecnú angličtinu a Cambridge certifikácie. Je certifikovaným lektorom IELTS a držiteľom prestížneho certifikátu CPE na úrovni C2.
MICHAL
MICHAL Lektor kurzu
Michal je lektor špecializujúci sa na odbornú angličtinu. Je certifikovaným lektorom IELTS a držiteľ certifikácie ILEC na úrovni C2. Popri učení vykonáva funkciu tlmočníka a úradného prekladateľa.

Kontaktujte nás. Radi sa s Vami stretneme a poradíme Vám ako si vybrať kurzy angličtiny, preklady a tlmočenie.

Poradíme Vám, ktorý kurz je pre Vás najvhodnejší. Kontaktujte nás!

  Go to Top