Anglický slang mladých ľudí, dynamický a neustále sa meniaci fenomén, ponúka jedinečný pohľad na kultúru a myšlienkový svet súčasnej mládeže. Tento živý jazyk sa vyvíja prostredníctvom sociálnych médií a každodennej komunikácie, pričom prináša nové slová a výrazy, ktoré sú odrazom moderného životného štýlu. Jeho základy by teda logicky nemali chýbať vo výučbe kurzov anglického jazyka.

Anglický urban slang – výrazy na opis vzťahov

  • Situationship vyjadruje vzťah medzi dvoma ľuďmi, ktorí je ešte nedefinovaný. Tento termín sa často používa v súvislosti s modernými a vzťahovými dynamikami, kde ľudia môžu stráviť veľa času spolu, ale nechcú sa označiť za “vzťah”. (I caught myself in a situationship and I am not happy about it.)

  • DTR (define the relationship) Skratka, ktorá označuje konverzáciu medzi dvoma ľuďmi, kde sa určuje, aký je ich vzťah, či je to priateľstvo, randenie alebo niečo viac. (They decided it was time to DTR and have a serious conversation about the future of their relationship.)

  • Bae – Skrátený výraz pre “before anyone else,” čo znamená niekoho, kto je pre vás na prvom mieste, obvykle váš partner alebo blízka osoba. (He never calls me bae even though I am his girlfriend.)

  • Ghosting – Praktika prestávky na komunikáciu s niekým bez vysvetlenia alebo zanechania kontaktu. (After out first meeting she ghosted me.)

  • Cuffing Season – Obdobie počas zimy, keď ľudia hľadajú partnera na dlhodobý vzťah, aby mali spoločníka na chladné mesiace. (December is coming which means it is cuffing season!)

  • Ship (shipping) – Krátka forma slova “relationship” alebo “partnerstvo,” často používaná na popisovanie toho, že podporujete alebo želáte si, aby dvaja ľudia mali vzťah. (I ship you two, you look so cute together.)

  • Wingman/Wingwoman – Priateľ alebo priateľka, ktorí vám pomáhajú získať záujem druhých osôb, najmä v sociálnych situáciách. (He asked me to be his wingman, but the woman he wanted took interest in me.)

Porozumenie  anglického slangového jazyka môže byť výzvou pre tých, ktorí sa cítia menej istí vo svojej angličtine. Je dôležité rozumieť týmto výrazom, aby sme lepšie chápali kultúru mladých, ich myslenie a záujmy. Poznali ste všetky vyššie uvedené anglické slangové výrazy?

V Academy Language Institute pomáhame študentom zlepšovať sa v anglickom jazyku. Neváhajte nás kontaktovať ohľadom otázok, prípadne si vyberte z ponuky skupinových a flexibilne nastaviteľných individuálnych prípravných kurzov v Košiciach. Naši lektori sú profesionálne školení profesionáli, ktorí vám radi pomôžu. Pre kandidátov, ktorí nemôžu dochádzať do Košíc máme možnosť individuálnych “face-to-face” online konzultácií. Kontaktujte nás na 0907 077 239, prípadne na info@jazykova-skola.sk. Tešíme sa na spoluprácu!

Pomôžte nám zdieľať tieto informácie 🙂

Kontaktujte nás. Radi sa s Vami stretneme a poradíme Vám ako si vybrať kurzy angličtiny, preklady a tlmočenie.

Spolu vyberieme vhodný typ kurzu pre dosiahnutie vašich cieľov